Мұғалімдердің эмоционалды күйіп қалуының алдын алу бойынша тренинг

М. Жұмабаев атындағы Халықаралық колледждің педагогтары "педагогтардың эмоционалды күйіп қалуының алдын алу"тақырыбында тренингке қатысты. Тренингті Астана қаласы әкімдігінің "әдістемелік орталық" МКҚК психологиялық сүйемелдеу бөлімі психология апталығы аясында ұйымдастырды. Тренингтің мақсаты: педагогтердің психологиялық денсаулығын сақтау және нығайту тәсілдерін оқыту. Тренингке колледждің 20 педагогы қатысты.

Тренингтің басында колледж директоры Р. Х. Елеусизова құттықтау сөз сөйледі. Психологиялық сүйемелдеу бөлімінің әдіскері К. М. Хамзина тренинг барысында педагогтардың психоэмоционалдық жай-күйін реттеу дағдыларын қалыптастыру, эмоционалдық тұрақтылықты, өзіне деген сенімділікті дамыту және өзін-өзі бағалауды арттыру үшін әртүрлі жаттығуларды пайдаланды.  Сондай-ақ, педагогикалық ұжымның кәсіби қызметі мен ұйымшылдығына деген ынтасын арттыруға практикалық дағдыларын көрсетті.

Өзіне, өмірге деген оң көзқарасты қалыптастыру үшін жаттығу жасай отырып, әдіскер топ мүшелерін өзін-өзі диагностикалау және өзін-өзі ашу әдістерін қолданды. Тренингке қатысушылар интроспекцияны жүзеге асыра отырып, өзін-өзі тану дағдыларын үйренуге мүмкіндік алды.

Семинар соңында педагогтарға эмоционалды күйіп қалудың алдын алу бойынша практикалық ұсыныстар берілді. Қатысушылар іс-шараның маңыздылығын жоғары бағалап, алдағы кездесулер бойынша өз ұсыныстарын білдірді.